fbpx

Maszyny do obróbki i pracy ze skórą

 

Wraz z postępem technologii, a tym samym automatyzacją i digitalizacją większości procesów wykonywanych w zakładzie przemysłowym, nie należy zapominać o czynniku ludzkim. To dzięki niemu można stworzyć najlepsze, skórzane obuwie, wyróżniające się niepowtarzalnym kunsztem i zwróceniem uwagi na każdy detal. Dlatego wyposażając warsztat w nowe maszyny warto wybierać te, które nadal pozwalają zaangażować w prace operatora, zamiast powierzać każdy możliwy etap komputerowi i poszczególnym modułom linii produkcyjnej.

Dostępne maszyny do obróbki i pracy ze skórą w technologii COMELZ

COMELZ_ITALIA to ceniona marka, która już od lat znakomicie wspiera cały rynek obuwniczy w zapełnianiu go funkcjonalnymi i estetycznymi butami najwyższej jakości. Dzięki dostarczanym urządzeniom praca ze skórą przebiega płynniej, wydajniej oraz z przełożeniem na znacznie lepsze efekty.

W szczególności niezbędne okazują się takie maszyny do obróbki skóry, jak:

• COM52 – składanie i fałdowanie nigdy nie było prostsze, dzięki możliwości zaprogramowania aż 99 stylów w pamięci urządzenia. Operator może z łatwością zrealizować nawet najbardziej wymagający i skomplikowany projekt, osiągając zamierzony rezultat i to już po wciśnięciu kilku przycisków. Wbudowany nóż tnie z najwyższą precyzją, likwidując jakiekolwiek straty materiału czy jego niepożądane uszkodzenie.

• SPT4 – wykorzystując samoprzylepną taśmę, maszyna jest w stanie niezwykle sprawnie doprowadzić do rozłożenia szwów. Cały proces jest kontrolowany przez fotokomórkę, która na bieżąco weryfikuje i ustawia prawidłowe położenie noży, zachowując idealną długość taśmy. W rezultacie można znacząco wzmocnić szwy.

• SS20 – jest utożsamieniem idei połączenia tradycji z nowoczesnością. Ta maszyna do obróbki i pracy ze skórą jest w stanie zapamiętać do 800 programów, które można w dowolnym momencie poprawiać i modyfikować. Doskonale radzi sobie z materiałem o dowolnej długości i grubości, obcinając nawet najbardziej niestandardowe zarysy. Całość kontrolowana jest przez intuicyjny interfejs oraz wyświetlacz.

Przewiń do góry