fbpx
Menu Zamknij

SS20 MASZYNA OBUWNICZA ŚCIENIARKA

SS20 narodził się dzięki dokładnemu zastosowaniu nowoczesnej technologii mechanicznej i elektronicznej. Jest to znaczące odejście od tradycyjnej maszyny ścieniarki. Komputer zainstalowany w SS20 umożliwił wprowadzenie kilku unikalnych funkcji. Maszyna w rzeczywistości jest stale monitorowana, dostosowuje się automatycznie i pozostaje idealnie sprawna podczas pracy. Wszystkie funkcje są wykonywane przez jednostki mechaniczne napędzane przez niezależne silniki pracujące pod bezpośrednią kontrolą komputera. Oryginalna struktura jednostek mechanicznych umożliwiła zastosowanie wychylnego elektro-silnika, co umożliwia natychmiastowy dostęp do części mechanicznych i łatwiejsze zastąpienie noża i ściernicy. Konsola jest łatwo dostępna, a ekrany danych są bardzo przejrzyste. Wydajny kolektor pyłu jest wbudowany w ramie maszyny.

ścieniarka ss20 comelz

Nóż do pozycjonowania, ostrzenia i szlifowania kamienia

Szczelina między krawędzią tnącą a stopką dociskacza jest wstępnie ustawiona przez operatora z precyzją mikrometryczną.
Automatyczne urządzenie umożliwia utrzymanie tej luki poprzez przesuwanie noża do przodu, gdy ulega zużyciu.
To bardzo ważne urządzenie automatyczne zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu skuteczności zrywania i pozwala uniknąć częstych i dokładnych regulacji.

Te dwie operacje, które w tradycyjnych maszynach powodują znaczną stratę czasu, są automatycznie wykonywane przez maszynę, zgodnie z parametrami wybranymi przez operatora (ciśnienie, czas trwania i interwał).
Możliwe jest także wykonywanie przez maszynę ciągłego ostrzenia w przypadku specjalnych prac związanych ze sklejaniem.

Operator może w każdej chwili aktywować i dezaktywować ostrzenie nożem i szlifowanie kamieniem szlifierskim, według własnego uznania.

Podawanie drobnych części

Rolka podawania obraca się, wybierając operatora:

– w sposób ciągły, z wcześniej określoną prędkością przy zmiennej prędkości, sterowanej pedałem.
W obu przypadkach prędkość podawania pracy może być bardzo dokładnie ustawiona i nie ma na nią wpływu grubość i wytrzymałość obrabianego materiału. Te cechy sprawiają, że obcinanie przedmiotów o skomplikowanym zarysie jest bardzo łatwe. Przełącznik na kolanach podnosi stopkę, aby zwolnić obrabiany element w dowolnym momencie.

Parametry ścieniania:
– grubość
– szerokość
– kąt
– prędkość posuwu

są wyświetlane na wyświetlaczu i mogą być regulowane mikrometrycznie. Operator dostosowuje parametry skradania, a dane są automatycznie zapisywane w pamięci, w aktywowanej sekcji. Istnieją dwa przewodniki szerokości programu:
– ruchomy
– naprawiony
Oba są obecne w tym samym czasie i mogą być alternatywnie używane na tym samym przedmiocie.

Ruchoma prowadnica umożliwia precyzyjną regulację szerokości programu. Możliwe jest zaprogramowanie jej zniknięcia pod obszarem roboczym, aby umożliwić korzystanie z ustalonego przewodnika. Ta prowadnica, umieszczona pod stopką przy nożu, jest idealna do skomplikowanego skracania i do przedmiotów o bardzo ciasnych łukach.

Nieuniknione zużycie stopki może być kompensowane bezpośrednio przez tablicę kontrolną urządzenia dla każdego programu w tym samym czasie, aby zagwarantować stałą jakość ścieniania.

Przechowywanie danych

Maszyna ma pamięć na 800 różnych rodzajów programów (100 grup po 8), a każda z nich jest natychmiast dostępna.
Wystarczy nacisnąć przycisk, aby przywołać wymagany rodzaj programu.
Operator może w każdej chwili poprawić lub zmodyfikować konfigurację parametrów szalika. Nowa regulacja jest przechowywana w pamięci, zastępując poprzednie dane.
W przypadku tych elementów, których profil wymaga różnych stylów skórek, można zaprogramować niezbędną sekwencję. Operator musi tylko przywołać w sekwencji wyświetlania wymaganych rodzajów programów w odpowiedniej kolejności. Następnie, niewielki nacisk na pedał spowoduje zmianę maszyny z jednej konfiguracji na drugą. Możliwe jest również zapisanie tych sekwencji w pamięci przy użyciu obszernej i wszechstronnej pamięci urządzenia.
Możliwe jest również przechowywanie tych sekwencji w pamięci.